Máte minisukni? Tady vám za to dají pokutu! Jste totiž prostitutka!

Velikost textu: AAA

31. 3. 2016

Vzít si minisukni a vyzývavé tílko do ulic Salerna se ženám může dost nevyplatit. Když je totiž v takovém oděvu nachytá policista, může jim napařit pokutu dosahující v přepočtu až patnáct tisíc korun. Ve městě se totiž rozmohla prostituce, která je však legální. A tak se rozhodli pokutovat aspoň nevhodné chování a vyzývavé oblečení na ulici, aby je z města vyhnali.

Zakázány jsou tak příliš krátké a vyzývavé sukně, příliš vysoké podpatky a nemravné chování či ostentativní flirtování s muži na ulici. Vyhláška ochraňující dekorum na ulici pak hovoří o vysokých pokutách dosahujících až patnácti tisíc korun v přepočtu.

„Bohužel nemůžeme pokutovat někoho za snahu prodávat se jako prostitutka, což nám dělá problémy tento fenomén potírat. Místo toho podporujeme policii v pokutování nevhodně se chovajících a lascivních prostitutek za porušování městského dekora,“ uvedl mluvčí salernské radnice.

Město tak nechce šikanovat slušné ženy, ale protože nemá jiné páky na prostitutky, pokutuje je aspoň za jejich neslušné chování.

V Itálii je prostituce legální, zakázány jsou kuplířství, pasáctví a nevěstince.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související