Ochránci zvířat vyhrožují malým penisem všem, kdo jedí kuřata

Velikost textu: AAA

6. 4. 2016

Organizace PETA bojující za práva zvířat se rozhodla pro novou kontroverzní kampaň v boji proti nadměrné konzumaci kuřat, která pocházejí z velkochovů. Zvířata trpí v příšerných podmínkách, ale PETA zvolila poněkud bizarní přístup v omezování jejich konzumace. Na Twitteru rozjela kampaň, v níž tvrdí, že po konzumaci kuřat malým chlapcům nikdy nenarostou penisy. Naštvala tím i vegany.

„Konzumace kuřat může zmenšit penis vašeho dítěte,“ varuje PETA.

Mluvčí této organizace uvedl, že fráze pouze vtipně reaguje na výsledky americké studie, podle níž kuřata balená v plastu jsou plná ftalátů, které pronikají do masa právě z obalu. A ftaláty prokazatelně negativně ovlivňují vývoj plodu v matce a vedou ke krnění určitých orgánů včetně penisu.

Jenže kampaň naštvala také mnohé vegany. Obviňují organizaci, že pomáhá vytvářet nerealistickou představu, že jedinou normou je velký penis. A že malý penis je něco, za co by se měl člověk stydět.

„PETA je inkluzivní organizace a nikdy jsme nepodepsali, že větší je lepší. Ale naším cílem je zasáhnout vzkazem o právech zvířat maximum lidí, včetně těch, kdo chtějí mít děti s větším penisem,“ uvedla pro deník Metro šéfka organizace Mimi Bekhechiová.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související