Muži prohráli boj pohlaví, proto se předělávají na ženy, tvrdí spisovatelka

Velikost textu: AAA

6. 4. 2016

Britská spisovatelka, esejistka a dramatička Fay Weldonová celý život zasvětila feminismu. Ve svých čtyřiaosmdesáti letech prohlásila, že se konečně dočkala velikého vítězství žen v souboji pohlaví. Muži si podle ní porážku dobře uvědomují. A důkazem je rostoucí počet těch, kteří se nechávají operativně přeměnit na ženy.

Jenže Weldonová má poněkud zjednodušující názory. Kupříkladu všechny anorektičky hodila do jednoho pytle jako „holky, co odmítají dospět a mít menstruaci.“ Jsou to podle ní ženy odmítající sex. V minulosti takové odcházely do kláštera, dnes volí anorexii.

Komentáře v britských médiích zveřejnila poté, co spisovatel Ian McEwan zaútočil na transgresní přeměnu pohlaví s tím, že by lidé neměli mít právo volit si identitu jen tak. A že osoba narodivší se s penisem je prostě muž.

„Jediný způsob, který muži mají, jak bojovat proti přirozené nadřazenosti žen, je ten, že se sami stanou ženami,“ uvedla Weldonová v rozhovoru pro Sunday Times.

Dnes už prý ale podle ní feminismus není na místě. „Byl nezbytný v sedmdesátých letech, protože muži byli tehdy tak odporní. Na konci osmdesátých let si uvědomili, co se děje, a k jejich chvále, změnili se. Ale ženy se nezměnily a stále byly oběťmi. Dnes dokážou být ženy k mužům naprosto příšerné,“ uvedla dále Weldonová.

Mužů a jejich roli ve společnosti si prý dokáže vážit. Bez nich bychom byli společností krásných polštářů bez televize.

„Muži dělají víc práce. A vynalézají věci. Pokud bychom byli jen ženská společnost, neměli bychom televizi. A měli bychom všude spoustu hezkých polštářů,“ dodala Weldonová.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související