Homosexuální geny má polovina heterosexuálů

Velikost textu: AAA

15. 4. 2016

Proč je homosexualita stále konstantně přítomná v lidské společnosti po tisíce let, ačkoli není pro homosexuálního jedince evolučně výhodná? Pokusili se na to odpovědět odborníci z Gruzie. Vzali v úvahu nové objevy, podle nichž je homosexualita částečně dědičná. A pokud by tyto geny měly přetrvávat v míře, v níž přetrvávají, pak je nosí ve své výbavě minimálně polovina heterosexuálů.

Gayové a lesbičky se rodí heterosexuálům. Naprostá většina rodičů, kteří mají homosexuální děti, sama není homosexuální. A tito heterosexuální rodiče jsou nositeli genů, které menšinovou sexuální orientaci podmiňují. Tedy její vznik pod vlivem dalších faktorů (hormony v děloze, vliv prostředí apod.).

Nicméně autoři výzkumu pod vedením doktora Giorgije Chaladzeho ze Státní univerzity Ilia v Gruzii vypočítali, že pokud je skutečně homosexualita dědičná, geny nese minimálně polovina heterosexuálů. A pravděpodobnost vzniku homosexuální orientace u muže je pak větší ve velké rodině.

„Trend většího počtu mužských potomků u žen, v jejíž rodině jsou homosexuální muži, může vysvětlovat přetrvávání homosexuality ve společnosti, pokud zvážíme navíc, že muži mající tyto geny se ne vždy stanou homosexuály,“ vysvětluje doktor Chaladze.

Podle něj však muži nenesoucí homosexuální geny někdy projevují zájem o homosexuální sex, aniž se za homosexuály považují. A do genetického výzkumu je potřeba zahrnout také jedince, kteří žádné homosexuální příbuzné v rodině nemají.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související