Eko-sexuál: Milováním učí chránit přírodu

Velikost textu: AAA

26. 4. 2016

Jděte do přírody a objevujte krásy rostlin a jejich erotickou přitažlivost. S tímto heslem přijeli letos na festival do Melbourne umělci sdružení ve skupině Pony Express. Považují se za ekosexuály a tvrdí, že rostliny jsou sexuálně přitažlivé a stimulující a lidé by jejich erotičnost měli v divoké přírodě objevovat a na vlastní genitálie zkoušet. Možná tak pochopí, proč je tolik nezbytné přírodu a životní prostředí chránit.

Novým projektem skupiny je Ecosexual Bathhouse, který bude v květnu zpřístupněn v botanické zahradě v Melbourne.

„V rámci projektu vás zveme, abyste objevovali sociální a psychologickou krajinu ekologie a sexuality. Potulujte se po multiprostorovém labyrintu skrytém v Botanické zahradě v Melbourne, kde se můžete ponořit do světa mezidruhové sexuální přitažlivosti a vyzkoušet si hranice evoluce a inhibice,“ uvedl mluvčí skupiny Pony Express.

Podle australských umělců právě sexualita může mnohé lidi přimět začít vnímat přírodu a krajinu jako partnera.

„Ekosexualita umísťuje přírodní prostředí do pozice partnera. Je to termín, který popisuje sexuální orientaci, v níž je biosféra sama o sobě vaším milencem. Náš projekt existuje ve světě, v němž se tato identita stává většinovou záležitostí,“ tvrdí podle deníku The Telegraph.

„Sex prodává, a pokud se lidé mohou naučit milovat životní prostředí, možná se můžou naučit ho také chránit,“ uvádí Pony Express na svém webu.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související