Lék na rakovinu má zničit i chtíč pedofilů

Velikost textu: AAA

31. 5. 2016

Pedofilní sexuální touha vzniká tak komplexně, nejčastěji u jedinců, kteří byli sami v dětství zneužíváni, že ji nelze potlačit ani nijak změnit. Jenže ukájení sexuálních potřeb na dětech je nežádoucí společensky především s ohledem na zdraví dětí. Proto se snaží vědci potlačovat alespoň touhu pedofilů. A podle všeho by mohl s tímto pomoci lék na rakovinu prostaty známý jako Degarelix.

Švédští vědci jej testují na šedesátce mužů, kteří se přiznali k pedofilii, aniž svou touhu skutečně praktikovali s dětmi. Dotyčným je podáván lék Degarelix, který zcela blokuje produkci testosteronu. Tento hormon přitom přímo souvisí se vznikem sexuální touhy a ovlivňuje chování mužů s ohledem na ukojení sexuálního chtíče.

„Cílem naší klinické studie je vytvořit preventivní léčebný program pro muže s pedofilní poruchou, která bude účinná i tolerovatelná, takže její pomocí především předejdeme zneužívání dětí,“ uvedl psychiatr doktor Christoffer Rahm z Institutu Karolinska.

Kriminalizace pedofilů není stále úspěšná ve snaze omezit sexuální zneužívání dětí. A mnozí pedofilové navíc sami touží po pomoci. Nicméně ve Švédsku jsou podle doktora Rahma zneužiti každá desátá dívka a každý dvacátý hoch. Nejlepším řešením je tedy prevence sexuálního chování u pedofilů.

„Sexuální zneužívání dětí způsobuje spoustu utrpení obětem tohoto zneužívání i jejich příbuzným a stojí také ohromné peníze společnost… Tímto projektem chci především nalézt metodu prevence zneužívání dětí,“ tvrdí doktor Rahm.

Degarelix snižuje okamžitě hladinu testosteronu a brání prudkému nárůstu při oslabení účinku léku.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související