Gorily mají lesbický sex. Pro pouhé potěšení

Velikost textu: AAA

17. 5. 2016

Gorily jsou dalším druhem primátů, který provozuje sex nejen pro pouhé potěšení, ale také ho provozuje s příslušníky stejného pohlaví. Vědci z Austrálie pozorovali a zaznamenali několik desítek párů samic gorily horské žijící v divočině Rwandy, jak si spolu vzájemně dráždily pohlaví a působily rozkoš.

Podle doktora Cyrila Gruetera z University of Western Australia samice zcela evidentně zažívaly slast. Proč se rozhodly pro lesbické ukájení, není jasné, podle něj je ale možné, že byly odmítnuty samci, a tudíž se rozhodly pomoci si vzájemně.

Homosexuální chování bylo popsáno u mnoha druhů primátů, u goril poprvé. Podle australských vědců ale už v minulosti pozorovali lesbický sex u goril v Ugandě. Jenže tamní záznam byl kvůli cenzuře dosud utajován.

Během terénního výzkumu jsme pozorovali čtyřiačtyřicet na sobě nezávislých pohlavních kontaktů dvou jedinců stejného pohlaví,“ uvedl doktor Grueter.

Sexuálnímu ukájení nepředcházela žádná vzájemná agresivita či nezvyklé chování. Samice k lesbickému sexu přistupovaly dobrovolně. „Zřejmě si tak poskytovaly vzájemně sexuální rozkoš,“ uvedl doktor Grueter v rozhovoru pro deník The Mail.

Samice se k sobě přiblížily tváří v tvář, objaly se a třely si o sebe břicho a genitálie. Výjimečně někteří samci podobné hrátky přerušili svým útokem, většina ale byla samci pozorována bez reakce.

Většinou samice vyhledávaly k takovým hrátkám úkryt v hustší vegetaci, aby nebyly rušeny,“ tvrdí doktor Grueter.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související