Sportovce na olympiádě v Riu čekají dvojité kondomy! Proč?

Velikost textu: AAA

17. 5. 2016

Letní olympijské hry v Riu de Janeiru jsou za dveřmi a pořadatelé ladí poslední detaily. Teď objednali tisíce kusů kondomů, které budou mít atleti k dispozici, aby se při erotickém dovádění mezi sebou chránili před pohlavními chorobami a nechtěným početím. A zatímco většina lidí shání kondomy co nejtenčí kvůli prožitku, v Riu budou mít kondomy s extra zesílenou ochranou. Kvůli viru Zika.

Kondomy s dvojitou metodou ochrany pro olympiádu vyrobí australská společnost Starpharma. Prezervativy VivaGel budou mít dvojitou metodu protekce, zesílenou stěnu jako bariérovou metodu ochrany a antivirový lubrikant jako chemickou prevenci přenosu virů.

„Zika virus může být přenesen na ženu jakýmkoli sexuálním vztahem v období až šesti měsíců,“ uvedl Kevan Gosper za australský olympijský tým, který bude mít 134 členů. Všichni navíc po skončení her podstoupí test na přítomnost viru v organismu.

V areálu olympijského městečka budou mít atleti k dispozici 450 tisíc kondomů ve výdejních automatech a to zcela zdarma. Australský tým navíc dostane patnáct set kusů zesílených kondomů s dvojitou ochranou.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související