Sexuální seznamka žaluje: Není trojka jako trojka

Velikost textu: AAA

26. 5. 2016

Chytré telefony připojené k všude dostupnému internetu vytvořily ohromný trh pro ty, kdo chtějí využít komerčně nejsilnější pud člověka – sexualitu. A tak se velmi brzy po rozšíření moderních mobilů objevily seznamující aplikace nabízející sexuální dobrodružství rychle a anonymně. Jenže konkurenční tlak roste a objevují se tudíž první soudní tahanice mezi provozovateli těchto aplikací. Kupříkladu teď provozovatel aplikace Tinder zažaloval mladšího konkurenta provozujícího 3nder. Kvůli zneužití značky.

Tinder je aplikace pro heterosexuály, kteří do ní nahrají svou fotku a v případě, že jsou online, vidí jiné uživatele ve svém okolí. Můžou si anonymně bez obav z přímé interakce vyjádřit sympatie a nakonec domluvit rande. Většinou je to spíš náhodný sex. A nezřídka i ve třech. Gayové mají mnoho let svůj Grindr, ale od roku 2014 se specialisté na sex ve třech začali zajímat o 3nder. Takže se mu nebývale daří. Což začalo štvát majitele Tinderu a přišli s žalobou za zneužívání dobrého jména.

Samozřejmě dvojice i single lidé, kteří chtěli najít někoho do trojky, mohli využít před rokem 2014 Tinder. A ten by byl rád, aby právě on byl jedničkou na trhu pro ty, komu v posteli jeden partner nestačí.

Tinder vlastní celosvětová seznamka Match Group, která zažalovala britskou společnost provozující 3nder patřící Dimovi Trifonovovi.

„Žalují nás kvůli zneužití obchodní značky v souvislosti s jejich produktem Tinder,“ potvrdil Trifonov deníku The Mail. Tinder tvrdí, že 3nder zní foneticky stejně a že její majitel toho využil záměrně. Žaloba byla podána u Vrchního soudu v Londýně.

3nder má už milion uživatelů všech sexuálních orientací a zájmů.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související