Jak souloží čtyřicátníci?

Velikost textu: AAA

27. 5. 2016

Možná tomu taky bylo v minulosti. Když člověk překročil čtyřicítku a začal u něj psychologicky a fyziologicky vzato střední věk, poklesla u něj frekvence souloží, pohlavní život přestal být uspokojující a sexu se věnoval méně často než osoby mladší. Dnes to ale neplatí. Podle kanadských psychologů lidé ve věku od čtyřiceti do šedesáti souloží často, s chutí a kvalitně.

Studii vědců z University of Guelph podpořil výrobce kondomů Trojan, který spolupracoval na průzkumu mezi 2 400 Kanaďany ve věku čtyřicet až devětapadesát let.

„Existuje tady veřejné mínění, že jak stárneme, sex pro nás přestane být důležitý, je méně uspokojivý a méně častý. Důkazy této studie naznačují, že většina Kanaďanů středního věku ale ve skutečnosti vede uspokojující a aktivní pohlavní život,“ tvrdí doktor Robin Milhausen z University of Guelph.

Dvě třetiny dotázaných měly příjemný zážitek při posledním sexu. Jednou týdně souloží čtyřicet procent dotázaných žijících v manželství či vztahu.

„Spokojenost se vztahem a sexem spolu velmi úzce souvisejí. Lidé emočně nejspokojenější se svým vztahem uvádějí nejvyšší míru sexuálního uspokojení,“ tvrdí doktor Milhausen.

Šest z deseti osob ve zmíněné věkové skupině je sexuálně mnohem dobrodružnější a zkouší nové věci ochotněji než před deseti roky.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související