Sex s roboty bude dokonalý. Je to konec vztahů, varuje odborník!

Velikost textu: AAA

13. 6. 2016

Američané a Japonci předvedli první androidické milenky. Robotky s dokonalou podobou člověka nabízejí bezpečný a prý i dokonalý sex kdykoli a komukoli. Jenže podle profesora robotiky Noela Sharkeyho je tento „pokrok“ začátkem konce. Lidských vztahů. Podle něj mladí lidé v budoucnosti, kteří přijdou o panenství či panictví právě s androidy, nebudou ochotni tvořit vztahy s živými lidmi.

Není problém mít sex se strojem. Ale co když to bude ten první sex, váš první vztah? Co si pak budete myslet o tom druhém sexu? Co si pak budete myslet o tom, kdo je to muž či žena? Zasáhne to do běhu realistického života, lidé přestanou tvořit vztahy s normálními lidmi,“ předložil své obavy profesor Sharkey z Sheffieldské univerzity na Vědeckém festivalu v Cheltenhamu.

S profesorem Sharkeym souhlasí také doktorka Kathleen Richardsonová z De Montfort University. „Myslíme si, že stvoření takových robotů přispěje k zániku vztahů mezi muži a ženami, dospělými a dětmi, muži a muži či ženami a ženami,“ svěřila v rozhovoru pro BBC.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související