Šílené! Psychopati mají u žen větší úspěch!

Velikost textu: AAA

28. 6. 2016

Grázlové jsou při svádění a balení žen skutečně úspěšnější než hodní a milí hoši. Jenže ačkoli psychopati a muži s narcistickou poruchou přitahují ženy více, také je mnohem častěji opouštějí. Jsou tedy atraktivní pouze sexuálně, ale naprosto nevhodní jako partneři.

Rakouští vědci v psychologickém experimentu prokázali, že čím má muž více psychopatických, machiavelistických a narcistických rysů, tím má větší šanci, že sbalí ženu na rande. Pro ženy jsou muži s temným charakterem neovladatelně přitažliví.

Narcistický muž má sice nízké sebevědomí a snaží se druhé ovládat, ale navenek se projevuje velmi sebevědomě, poutá záměrně pozornost, snaží se okouzlit, je marnivý a trpí grandiozitou (nafouknutou představou o své výjimečnosti).

Machiavelisté jsou chladní, myslí amorálně, s lidmi manipulují, lidi využívají a prahnou po penězích, slávě a moci.

Psychopati se chovají protispolečensky, vyhledávají vzrušení, manipulují s druhými a jsou impulzivní.

Podle vědců z Grazu (Štýrského Hradce) mají muži temné triády (narcismus, machiavelismus a psychopatie) větší úspěch při balení a svádění žen, ale z hlediska dlouhodobého vztahu jsou nepoužitelní. Před nimi naopak vítězí muži s pozitivními vlastnostmi Velké pětky – extroverti, vstřícní, otevření, svědomití a emočně vyrovnaní.

Ačkoli má temná triáda jisté výhody pro krátkodobé vztahy a známosti, v reálném životě při výběru dlouhodobého partnera výhodné nejsou,“ tvrdí doktor Emanuel Jauk z Grazu.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související