Pánové, pijete kolu? Pak pozor na erekci!

Velikost textu: AAA

11. 7. 2016

Konzumovat Coca Colu a jiné slazené perlivé limonády denně je sebevražda. Nejenže tyto nápoje zhoubně působí na oběhovou soustavu, zuby a také metabolismus, u mužů navíc způsobují poruchy erekce a neplodnost. Podobné nápoje by pánové měli konzumovat jen výjimečně, pokud si dopřejí litr denně, plodnost klesne o třicet procent.

Tvrdí to vědci z Kodaně. Polští odborníci zase hovoří o tom, že pravidelná každodenní konzumace Coca Coly, Fanty, Pepsi či jiných limonád souvisí s vyšším rizikem impotence.

Vědci z Kodaňské univerzity studovali 2,5 tisíce mužů a sledovali to, kolik denně vypijí perlivých limonád a kolik mají v ejakulátu zdravých spermií. Jedinci, kteří vypili denně litr těchto perlivých slazených nápojů, měli o třicet procent nižší počet vitálních spermií schopných oplození. To přitom hraničí s neplodností.

Profesor Franciszek Łukaszczyk z Univerzity Mikuláše Koperníka zase prokázal vztah mezi pravidelnou nadměrnou konzumací limonád a rozvojem poruch erekce. Tyto nápoje totiž obecně výrazně zvyšují riziko kardiovaskulárních chorob, přičemž porucha erekce patří mezi ně.

Profesor Łukaszczyk zjistil, že fruktózový sirup z limonád poškozuje přímo cévy v penisu a způsobuje tak neschopnost dosáhnout erekce.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související