Telefon vám změří počet spermií. Je to ale nechutný proces...

Velikost textu: AAA

25. 7. 2016

Pánové budou brzy moct měřit počet spermií v ejakulátu v pohodlí svého domova při masturbaci s chytrým telefonem v ruce. Což už většina z nich často dělá, protože na přístroji sleduje porno. Nově bude stačit, když část svého ejakulátu po orgasmu kápnou na čočku kamery. Budou potřebovat jednak speciální aplikaci schopnou počet pohlavních buněk vyhodnotit, ale také čočku, kterou objevil Jošitomo Kobori.

Tento urolog působí na University of Illinois v Chicagu vyrobil ze svého chytrého telefonu první prototyp domácího mikroskopu, který počet spermií sám spočítá. Potřeboval k tomu jen přístroj a speciální čočku za necelých dvě stě korun.

V Japonsku máme s plodností veliké problémy. Tvorba dětí je už národním projektem. Ty čočky nejsou primárně určeny pro chytré telefony, byly vyrobeny už před devíti roky. Já se je snažím upravit a vymýšlím, jak je připojím k chytrému telefonu, aby analyzovaly počet spermií,“ uvedl Jošimoto na tiskové konferenci University of Illinois.

Pro mnoho mužů je měření počtu spermií traumatizující. Jejich mužské ego nepřekoná pocit studu a ztrapnění, které si spojují s návštěvou odborného pracoviště schopného vyhodnotit, kolik mají spermií v ejakulátu.

Proto potřebujeme mít testovací pomůcku doma,“ míní Jošimoto, podle něhož je vývoj finální verze čočky a aplikace otázkou pár měsíců.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související