Jaký orgasmus měly ženy v pravěku?!

Velikost textu: AAA

3. 8. 2016

Vědci z Yaleovy univerzity prý už vědí, proč evoluce u žen zachovala schopnost dosažení orgasmu při souloži. Důvod je podobný jako u mužů. Pánové při orgasmu ejakulují, pravěké ženy musely dosáhnout orgasmu, aby uvolnily z vaječníků vajíčko. Pravěcí mužové toužící po potomkovi tedy museli být dobří milenci, jinak měli smůlu.

„V minulosti naši ženští předci vyloučili vajíčko jen poté, co byly stimulovány mužem před nebo během sexu. Tohle stále funguje u mnoha jiných druhů savců včetně králíků, fretek, velbloudů a koček,“ tvrdí vědci z Yaleovy univerzity.

Když byla žena náležitě stimulována a dosáhla orgasmu, vyloučily se do těla hormony, které spustily řetězec reakcí vedoucí k vyloučení vajíčka do vejcovodu a jeho následnému oplození mužovým spermatem v děloze. Teprve s postupem času začaly ženy ovulovat pravidelně každý měsíc, což vedlo k rozmnožení a rozšíření lidského druhu po celé planetě.

Jenže změnu prodělaly také ženské genitálie. A to souvisí s faktem, že mnohé ženy dnes nedosahují orgasmu. Klitoris totiž býval zanořen mnohem hlouběji a byl blíže ústí pochvy. Při souloži tak byl silněji stimulován a žena dosahovala snáze vyvrcholení.

„U žen je absence orgasmu během soulože přirozená věc, je to přirozený výsledek evoluční historie. Orgasmy jsou nad rámec věci a vyžadují speciální snažení. Ale důležité je, že není nic špatného se ženou či jejím partnerem, když žena při souloži orgasmu nedosáhne,“ tvrdí profesor Gunter Wagner z Yaleovy univerzity.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související