Kolik milenců je málo a kolik už moc?!

Velikost textu: AAA

10. 8. 2016

To, kolik je vhodné mít sexuálních partnerů, aby nebyl člověk vnímán jako příliš promiskuitní či příliš zdráhavý, se mění s časem i kulturou. V euroamerické společnosti dneška se průměr u mladých dospělých pohybuje kolem čísla sedm. Z nového průzkumu přitom vyplývá, že nezávisle na tom, kolik lidé partnerů mají, právě sedmičku považují za ideální počet u svého protějšku.

Z průzkumu Superdrug Online Doctor, v němž bylo vyzpovídáno dva tisíce dospělých z Evropy a USA, vyplývá, že mít víc jak čtrnáct partnerů v případě žen a patnáct partnerek v případě mužů, je považováno za nechutnou promiskuitu. Lidé mající více než tolik sexuálních partnerů za život, jsou vnímáni jako příliš experimentující a nežádoucí pro vztah. Jenže mít dvě a méně zkušeností je také negativní skutečností, kterou člověk na sebe může odhalit. Naznačuje to, že je člověk příliš svázaný a má minimum praxe.

Ideálním počtem je sedm, u mužů i žen, přičemž statistické analýzy odhalují, že dnešní průměrný dospělý má za život šest až sedm sexuálních partnerů.

„Ženy v průzkumu považovaly za hraniční počet v průměru 15,2 partnera, zatímco muži v průměru čtrnáct partnerů. Větší počet pro ně byl příliš promiskuitní. Na druhé straně spektra bylo 2,3 partnera u mužů a 1,9 partnera u žen považováno za příliš konzervativní přístup k sexuálnímu životu,“ tvrdí autoři výzkumu.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související