Flirtovací aplikace jsou v olympijském městečku v Riu přetížené

Velikost textu: AAA

12. 8. 2016

Olympiáda, to je oslava tělesnosti ve všech jejích aspektech. Zatímco na sportovištích jde většinou o svaly a dokonalou motoriku, po skončení závodu v atletickém městečku začnou vládnout genitálie. Olympiáda, jak přiznal britský skokan do vody Tom Daley, je také soutěží v sexu. A nasvědčuje tomu i fakt, že sami olympionici teď v Riu přetěžují aplikace Tinder a Grindr k vyhledávání partnerů.

Druhá z nich přitom slouží pouze gayům. Ten nejslavnější, Tom Daley, ji ale nepoužívá. Nebo se k tomu aspoň nepřiznává, protože ho v Riu podporuje jeho snoubenec Dustin Lance Black.

Tinder, využívaný hlavně heterosexuály, funguje na trochu jiném systému. Také vyhledává uživatele v nejbližším okolí, ale zprostředkovává kontakt jen dvojici, která se předem vzájemně pozitivně ohodnotí. Počet těchto „shod“ v hodnocení podle mluvčí Tinderu Rosette Pambakianové vzrostl v Riu od počátku olympiády o 129 procent.

Na Tinderu jsou kupříkladu americký plavec Ryan Lochte, zápasník Marcus Nyman ze Švédska či Yemi Apithy z Francie.

„Spousta atletů tady používá tuto aplikaci,“ přiznal pětadvacetiletý Nyman.

Pořadatelé olympiád sex atletům neupírají. Podporují je ale v jeho bezpečnější formě, takže jim poskytují zdarma kondomy. Letos jich je k dispozici 450 tisíc.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související