Sexualympiáda? Kolik sportovců skočí do postele?!

Velikost textu: AAA

18. 8. 2016

Olympiáda přitahuje pozornost nejen kvůli výkonům atletů, ale také pro příjemnou podívanou na jejich dokonalá vysportovaná těla. Erotický aspekt fyzické krásy samozřejmě působí rovněž na sportovce samotné. Takže pořadatelé už mnoho let poskytují atletům v jejich městečku kondomy zdarma. Letos jich mají k dispozici 450 tisíc. Zhruba pětačtyřicet na osobu. Jenže podle průzkumů je na nezávazný sex s kolegy spotřebovává jen deset až dvacet procent atletů.

Doktorka Kelly Campbellová provedla průzkum v atletické vesnici a zjistila, že sex si tam užívá bez zábran s ostatními sportovci jen deset procent. Jsou nezadaní, svobodní a samozřejmě velmi nadržení. Ti ostatní mají sice taky vysoké libido a chtíč, ale většina z nich je zadaná nebo jim to zakazují trenéři případně náboženské a kulturní normy.

„Podobnost a blízkost podporují přitažlivost,“ vysvětluje sociální psycholožka Campbellová. V olympijské vesnici je přitom deset tisíc mladých lidí s atletickou postavou a stejným životním stylem. Přitažlivost mezi nimi je tedy maximální.

„Z vyzpovídaných atletů jen deset procent přiznalo, že má sexuální styk s jinými atlety. Důvody ostatních, proč nepodporovat romantické vztahy s kolegy byly: již jsou v manželství, již jsou ve vážném vztahu, nemají dost volného času a příliš se zaměřují na sportovní výkon,“ tvrdí Campbellová.

Dalších deset procent touží po sexu, ale obává se, že by je to kompromitovalo. „Jsem velmi dobře známý a lidé mě sledují. Vídám ty stejné lidi na různých sportovních akcích a znají mě i mou manželku, takže tohle dělat prostě nemůžu,“ uvedl jeden z nejmenovaných atletů v průzkumu doktorky Campbellové.

U deseti procent, která si na olympiádě užívají sex bez zábran, je nejpodstatnější fyzická přitažlivost, dlouhý oční kontakt a delší čas strávený v přítomnosti dotyčné osoby.

Pětačtyřicet procent atletů vyhledává kontakt výlučně s příslušníky jiných národů, pětadvacet procent zase výlučně se sportovci své vlastní země.

„Nezapomeňte na to, že zaměstnanci na olympiádě se chtějí bavit také,“ dodává Campbellová s tím, že použít 450 tisíc kondomů pomáhají atletům také všichni ti, kdo olympiádu pořádají, drží v chodu a pracují pro ni.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související