Kdo má nejvíc sexuálních partnerů?

Velikost textu: AAA

19. 8. 2016

Muži dnes většinou míří do posilovny a makají na svém těle, aby si zajistili dobrou vizáž a tím i výhodnější pozici při svádění. Jenže ačkoli milá tvářička a napumpovaná muskulatura může skutečně na první pohled vzrušovat, nemusí zajistit vstup do tolika postelí jako obětavost pro druhé. Nejvíce sexuálních partnerů za život mají altruisté. Platí to přitom ještě o něco silněji u mužů než u žen.

Profesor Steven Arnocky z Nipissing University v Kanadě prokázal, že mezi tím, jak jsou lidé milí, vlídní a pomáhají druhým, a tím, kolik mají za život sexuálních partnerů a jak často souloží, existuje vztah. A to pozitivní.

„Tohle je první studie, která dokazuje, že altruismus se může překládat do úspěchu v sexuálním životě západního člověka, altruisté mají více sexuálních partnerů než sobci,“ dodává profesor Pat Barclay z University of Guelph, jeden ze spoluautorů.

Altruisté častěji věnují peníze na dobročinné účely, darují krev, pomáhají cizím lidem na ulici, darují svou výhru, rozdělí se s kamarády, pomůžou spolužákům a sdílejí s ostatními hmotné i nehmotné statky. Čím více takového chování člověk projevuje, tím má za život více sexuálních partnerů.

„U mužů je to ale účinnější signál než u žen,“ tvrdí profesor Barclay s tím, že u mužů je altruismus vnímám jako atraktivnější rys než u žen, u nichž se považuje za normu.

Muži se častěji chovají jako sobci. Ale ti, kteří se projevují jako altruisté, jsou přitažlivější pro ženy jako partneři. To ale nemusí znamenat, že jsou také věrní. Takže své přitažlivosti můžou využívat právě ve vlastní prospěch – více sexuálních partnerek.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související