Diskriminace ve vědě? Poruchám erekce se věnují víc než premenstruačnímu syndromu

Velikost textu: AAA

29. 8. 2016

Vědci se věnují poruchám erekce a jejím řešením pětkrát více než léčbě premenstruačního syndromu. Je to ale nesmyslný sexismus, když si uvědomíme, že poruchou erekce v populaci trpí jen kolem dvaceti procent všech mužů, ale premenstruačními syndromy devadesát procent všech žen.

Jen málo vědců se každý rok začne věnovat premenstruačním syndromem, který ovlivňuje téměř všechny ženy každý měsíc mezi ovulací a menstruací a který má na 150 různých symptomů. Chybějí důležité poznatky v chápání syndromu a adekvátní metody jejich řešení. Potíž je v tom, že výzkum tohoto tématu nechce nikdo financovat. Zatímco výzkum poruch erekce každoročně vyčerpá ohromné množství peněz, a přitom jí trpí jen dvacet procent mužů.

Čtyřicet procent žen s PMS nereaguje na žádné dostupné léky a osm procent má dokonce tak závažné projevy, že je to vyřazuje z běžného života.

Každá studie provedená na ženách s premenstruačním syndromem dokazuje, že hladina hormonů kolující jim v krvi je v normálu. Ale některé výzkumy věří, že určité metabolity hormonů v mozku způsobují změny nálad nebo že některé ženy metabolizují hormony jinak. Nikdo to neví jistě,“ svěřila doktorka Nanette Santorová z kliniky Montefiore deníku The Guardian.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související