Sex s roboty z nás udělá psychopaty

Velikost textu: AAA

16. 9. 2016

Výrobci androidů slibují lidem dokonalý sex. Stroje mají nahradit lidské milence, protože prý budou vždy k dispozici, nikdy nebudou sex odmítat, vždy ho budou dokonale umět, budou mít dokonalé proporce a navíc u nich nehrozí pohlavní choroby. Jenže podle britského sexuologa a psychologa Lva Ščeglova (Shcheglova) robotický sex povede k rozvoji psychopatických rysů osobnosti. Čeká nás tak generace psychopatů souložících s androidy.

„Sex s robotem je prostě umělá imitace. A může vést k psychopatickým poruchám a izolaci. Sex s roboty nebude do života jedince vnášet emocionální aspekt, který nám dává opravdové splynutí. Můžete jíst pseudojídlo a pořád být hladoví. Ale po čase to všechno skončí špatně,“ míní Ščeglov působící na klinice London Kate Moyle.

Robot nemá vlastní potřeby a vlastní touhy, které se partner musí naučit chápat a předvídat. Při sexu s robotem nebude třeba empatie – vcítění se do druhého – a člověk si zvykne na to, že mu stroj nikdy nic neodmítne a vždy mu vyhoví. To jsou přitom rysy – neschopnost empatie a neochota se omezovat – typické pro nejnebezpečnější psychopaty.

Jiní odborníci si ale myslí, že sexuální robot může být erotickou pomůckou k zpestření života jako vibrátor či nafukovací panák.

„Budou fungovat stejně, jako když dvojice použije ve svém sexuálním vztahu hračku,“ míní terapeut Gurpeet Singh v rozhovoru pro deník The Star.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související