Většina prvňáků na Harvardu jsou panny a panicové

Velikost textu: AAA

16. 9. 2016

Jedna z nejkvalitnějších vysokých škol světa je také nejdražší. Harvardova univerzita každý rok láká ke studiu tisíce studentů z celého světa. Dostane se tam jen hrstka vyvolených, přitom nejde o to, zda má dotyčný na školené. Nechutně bohatých je mezi studenty jen šestnáct procent, naopak díky různým stipendiím je mezi studenty stejně tolik z chudých poměrů. A přestože se považují ti, které do prvního ročníku přijali, ve své většině za liberály, sexuálně moc osvobození nejsou. Jen třetina prvňáků má za sebou soulož.

Daleko více studentů prvního ročníku má v kapse iPhone (osmdesát procent) než první soulož za sebou. Také je tu mnohem více uživatelů LSD než kuřáků cigaret. Ačkoli běloši jsou stále majoritní rasovou skupinou se šestapadesáti procenty, Asijců, Latinoameričanů a Afroameričanů je nejvíce v historii.

Podle deníku Harvard Crimson většina studentů Harvardovy univerzity podporuje Hillary Clintonovou a i mezi voliči republikánů podporuje menšina Donalda Trumpa.

Dvě pětiny studentů vůbec nepijí alkohol, ale čtvrtina kouří marihuanu. Jen 2,5 procenta studentů kouří cigarety, ale tři procenta užívají LSD.

Židé a katolíci jsou panici a panny nejméně často, nejvíce jich je mezi muslimy a mormony. Jen pětinu studentů tvoří ateisté, nejpočetnější skupinu věřících pak křesťané a mezi nimi zase katolíci.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související