Kurzy vaření pro otrlé: Vařit se bude ze spermatu

Velikost textu: AAA

26. 10. 2016

Kurzy vaření jsou v posledních letech oblíbenou zábavou lidí na Západě. Někdo se vrací k jídelníčku svých předků, jiný zase zkouší exotické pokrmy dálných zemí a třetí vaří z neobvyklých poživatin. Jedním z takových kurzů je vaření s mužským ejakulátem, které pořádají v londýnské čtvrti Shoreditch.

Zájemci si musejí donést sperma vlastní. Je jedno, kde ho získají, uvaří si z něj tříchodové menu, a pak ho pozřou.

A vařit se bude podobně jako v kuchařce Paula Photenhauera, který vydal sbírku receptů obsahujících mužské semeno pod názvem Natural Harvest.

„Nedávám semeno do každého svého jídla, přirozeně, ale je to velmi příjemné oživení,“ uvedl Photenhauer v rozhovoru pro SF Weekly.

„Ačkoli je to bezpochyby pro mnoho lidí odporné, některým lidem přijde představa konzumace takové intimní substance velmi vzrušující. Myslím, že když lidé běžně konzumují vajíčka, což jsou doslova produkty slepičí menstruace – jíst partnerovo semeno se nezdá tak zvrácené. Také jsou tu fascinující témata k diskuzi a zkoumání. Může být semeno považováno za veganské, například? Jaká jsou potenciální zdravotní a bezpečnostní rizika?“ uvedla expertka na vztahy a sex Alix Foxová, která se do projektu vaření z ejakulátu zapojila.

Kurzu se smí zúčastnit maximálně třicet osob.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související