Nejatraktivnější ženy si za kamarády volí gaye

Velikost textu: AAA

1. 12. 2016

Je-li žena opravdu nadprůměrně krásná a sexuálně přitažlivá, pak je jejím nejlepším kamarádem s největší pravděpodobností gay. Vědci z Texasu potvrdili, že přátelství mezi heterosexuálním mužem a nadprůměrně přitažlivou ženou není možné a že nadprůměrně atraktivní žena také hůř hledá kamarádky mezi jinými ženami. Protože ty ji vnímají jako příliš silnou sokyni. Každá skutečná krasavice tak má nejlepšího přítele v homosexuálním muži.

Psychologové z University of Texas v Arlingtonu provedli řadu experimentů, během nichž lidé hodnotili atraktivitu jiných žen a také se vyjadřovali k tomu, zda se cítí být touto ženou sváděni, ohroženi, zda po ní touží apod. Z průzkumu vyplývá, že ty ženy, které byly hodnoceny jako atraktivně nadprůměrné, byly ženami považovány za největší hrozby – a nejméně vhodnou volbu pro kamarádství – zatímco heterosexuálními muži považovány za největší objekt touhy, s kterým by chtěli všechno jen ne se přátelit. A v dalším experimentu vyšlo najevo, že čím je žena atraktivnější, tím pravděpodobněji je jejím nejlepším kamarádem gay.

„Atraktivní ženy jsou mnohem častěji sexuálně využívány a považovány za soupeřky heterosexuálními muži a heterosexuálními ženami. Míra atraktivity heterosexuální ženy je přímo úměrná tomu, jak ochotně vyhledává gay kamarády. Jinými slovy, čím krásnější žena je, tím víc vyhledává společnost gayů a méně společnost heterosexuálních mužů a heterosexuálních žen, pokud jde o přátelství,“ tvrdí profesor Eric Russell.

Homosexuální muži jsou pro atraktivní ženu ideálním partnerem. Nesoupeří s ní sexuálně – i když se oběma líbí muži, nemají v konečném důsledku krom velmi vzácných bisexuálů stejný objekt zájmu – a navíc ji neohrožují sexuálně sami. Krom toho se ale dokážou s ženami bavit o věcech, o kterých se umějí bavit jinak většinou jen heterosexuální ženy a výjimečně heterosexuální muži.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související