Trpíte zánětem dásní? Může způsobit i poruchu erekce, pánové

Velikost textu: AAA

17. 1. 2017

Muži mající chronický zánět dásní by měli myslet na to, že dříve či později se zhorší také jejich erekce. Vědci z Kuang-čchou v Číně prokázali, že mezi oběma typy onemocnění existuje silný vztah. Bakteriální infekce úst je velmi často následována potížemi s oběhovou soustavou, která se nejdříve projeví poruchou erekce. A právě u mužů s poruchami erekce velmi často vyšetření úst odhalí zánět dásní.

„Skutečné biologické mechanismy poruchy erekce u pacientů s periodontitidou jsou stále nedostatečně probádány… Je nezbytné proto informovat pacienty s chronickým zánětem dásní, že můžou mít potíže s erekcí,“ tvrdí doktor Č‘-kang Čao z Univerzity v Kuang-čchou.

Jeho tým provedl revizi několika studií, které se zabývaly více než dvěma stovkami pacientů s chronickým zánětem dásní a poruchou erekce ve věku dvacet až osmdesát let. Mezi oběma chorobami existuje velmi silný vztah.

„V každé ze studií vyšlo najevo, že muži s poruchou erekce měli mnohem častěji chronický zánět dásní než muži se zdravou ústní dutinou,“ tvrdí autoři.

S oběma potížemi přitom souvisí diabetes, kouření a nadměrná konzumace alkoholu. Právě tato tři rizika silně zvyšují pravděpodobnost onemocnění poruchami erekce a zánětem dásní.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související