Vědci netuší, jestli je ranní erekce pro zdraví penisu přínosná

Velikost textu: AAA

17. 1. 2017

Ranní erekce je typickým projevem mužského těla. Pánové ji mají už od nitroděložního vývoje a mají ji také jako malí chlapci. V naprosté většině případů nesouvisí se sexualitou, ale může být projevem zdraví oběhového soustavy muže. Když totiž chybí, většinou nasvědčuje horší kondici srdce a cév či diabetu. Jenže urologové sami netuší, jestli častá noční a ranní erekce penisu prospívá.

Častá krátkodobá erekce je projevem dobrého zdraví muže a jeho oběhové soustavy. Ale pokud erekce trvá déle než půl hodiny nebo dokonce více než hodinu, začínají se projevovat negativní vlivy skutečnosti, že během ní do penisu nepřitéká okysličená krev.

„Vědecké studie nejsou zajedno v tom, jestli ranní erekce přispívají ke zdraví penisu. Zvýšený průtok krve a kyslíku penisem může mít pozitivní vliv na jeho tkáně,“ tvrdí doktor Sergio Diez Alvarez z University of New England.

K erekcím dochází v noci při REM fázi spánku. Když se muž po snu probudí, často má tendenci své erekce využít. Ne vždy k libosti ženy. Ráno má navíc nejvyšší hladinu testosteronu v krvi, takže má největší chuť na sex. Ale také mívá plný močový měchýř, který ranní erekci často sám spouští.

„Ztráta nočních a ranních erekcí může být užitečným znakem běžných onemocnění, které se projevují ztrátou erekce. Například diabetici nemají ranní erekce, protože jim do penisu nepřitéká dost krve. Noční erekce je také považována za projev schopnosti dosáhnout jí fyzicky, když má muž potíže s ní při sexu. Pak je zřejmé, že jeho problém je psychologický… Frekvence ranních erekcí a jejich kvalita se také mírně zvýší, když muži začnou užívat léky jako Viagru,“
tvrdí doktor Diez.

Celkově zdraví penisu a erekci podporuje časté cvičení a pohyb, vyvážená strava a snížení konzumace alkoholu či vyloučení kouření ze svého života.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související