O Vánocích hodně masturbujte, abyste neměli deprese, radí odborníci osamělým lidem

Velikost textu: AAA

28. 12. 2016

Ne pro každého jsou Vánoce nejkrásnějším obdobím roku. Osamělým lidem naopak v tomto období dochází intenzivněji, jak tíživé je nemít u sebe blízkou osobu. Australští odborníci však přišli s řešením. Takoví lidé – ale nejen oni – by měli hodně masturbovat. Nejenže to prospívá prostatě a močopohlavnímu ústrojí, ale také to pomáhá předejít depresím.

Pravidelná a častá masturbace u mužů je prevencí rakoviny prostaty a u žen zase infekcí močopohlavního ústrojí. U obou pohlaví ale snižuje riziko rakoviny a diabetu a především pak depresí. Při orgasmu se do mozku vylévají hormony radosti a štěstí. Masturbace je navíc velmi bezpečná z hlediska přenosu pohlavních chorob a nechtěného početí.

„U žen pak masturbace působí blahodárně na infekce pochvy, protože se děložní čípek otevře a lépe odcházejí nečistoty,“ tvrdí Anthony Santella a Spring Chenoa Cooper z University of Sydney.

Muži pravidelně ejakulující každý den jsou ohroženi rakovinou prostaty o polovinu méně než ti, kteří mají orgasmus jen dvakrát týdně.

„Během masturbace se produkují do mozku endorfiny, které působí pozitivně na emoce a náladu a jsou prevencí deprese. Navíc se posiluje imunitní systém,“ dodávají vědci ze Sydney.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související