Muži spojují vlastní atraktivitu s velikostí penisu

Velikost textu: AAA

24. 1. 2017

V současné společnosti snad neexistuje sexuální otázka, kterou by lidé skloňovali častěji. Záleží na velikosti penisu? Odpovědi můžou být různé a jde především o to, zda odpovídá muž, či naopak žena. Mužům totiž na tom, aby byl pyj veliký, záleží více než ženám. A to především proto, že si k němu přímo vztahují vlastní atraktivitu. Muži s velkými údy si připadají velmi atraktivní, i když fyzicky a obličejově nejsou, zatímco muži s malými pyji, kteří mají ale jinak atletickou postavu a velmi přitažlivý obličej, si naopak připadají méněcenní.

Vyplývá to ze studie zabývající se vztahem k penisu dvaapadesáti tisíc mužů a žen. Ze studie publikované v odborném časopise Psychology of Men and Masculinity vyplývá, že třiašedesát procent mužů má penis velký v rozmezí 11,7 až 15 centimetrů. Jen šestnáct procent mužů ho má delšího než 15,5 centimetru a jen 2,5 procenta mužů více než 17,5 centimetru.

Šestnáct procent mužů má penis kratší než 11,4 centimetru a jen 2,5 procenta kratší než 9,4 centimetru. Ačkoli do průměru spadá třiašedesát procent mužů, spokojených se svým pyjem je jen pětačtyřicet procent z celkové populace, zbytek si přeje úd větší.

Důležitým objevem studie ale je, že mužovo vnímání vlastní atraktivity přímo souvisí s velikostí pyje. Jedinci, kteří o sobě tvrdí, že mají velký penis, si připadají nadprůměrně atraktivní, aniž skutečně jsou (objektivním hodnocením skupiny nezávislých pozorovatelů). Zatímco jedinci, kteří o sobě tvrdí, že mají malý penis, si připadají podprůměrně atraktivní, i když jsou objektivně velmi pohlední.

A co na to ženy? Čtyřiaosmdesát procent z nich je spokojeno s velikostí partnerova penisu. Znamená to, že jim na velikosti nezáleží? Záleží. Mají raději pyje tlustší než delší. Ale i když nedosahuje penis ideálu, dokážou s ním být spokojené.

Pro většinu žen dlouhý a štíhlý penis není tak dobrý jako kratší a širší. Ale velikost penisu není určující při schopnosti muže uspokojit ženu,“ píší autoři výzkumu.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související