Pánové pozor, nechlubte se více než šesti milenkami!

Velikost textu: AAA

5. 1. 2017

Kolik sexuálních partnerů za život je ideální počet? Záleží, kdo se ptá, kdo dopovídá a z jaké pochází kultury. Právě sociokulturní vlivy a také pohlaví ovlivňují výsledné číslo. Zatímco se soudilo, že je u mužů přípustné číslo poněkud vyšší než u žen, ani u nich by nemělo být extrémně vysoké. Podle nejnovějších průzkumů by muži, kteří chtějí vážný vztah, neměli ze sebe dělat Dony Juany a chlubit se více než šesti milenkami.

„Z našeho průzkumu vyplývá, že ideálním počtem pro muže i ženy jsou tři sexuální partneři před trvalým vztahem,“ tvrdí britští vědci v odborném časopise Journal of Sex Research.

Pro ženy začínají být extrémně odpudiví muži, kteří měli před nimi více než šest partnerek. Přijde jim to silně promiskuitní. Muži jsou shovívavější. Sami totiž holdují promiskuitě jako pohlaví toužící rozsévat své geny. Proto jsou u ženy ochotni tolerovat až jedenáct předchozích milenců.

„Potenciální partner s příliš početnou sexuální historií je statisticky velmi špatnou volbou při hledání věrného a dlouhodobého partnera. V rozporu s tvrzením, že u mužů je promiskuita tolerována, zatímco ženská nikoli, obě pohlaví odmítají partnera, který měl v životě sexuálních protějšků více než je průměr,“ dodává doktor Steve Stewart-Williams v rozhovoru pro deník The Mail.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související