Vědci objevili viagru pro snížené libido

Velikost textu: AAA

28. 1. 2017

Problémy s erekcí nejsou jedinou potíží, která souvisí se sexuálním zdravím člověka. Stresující životní styl často postihuje také libido – chuť na sex – sídlící v mozku. A snížené libido se pak léčí obtížněji. Britští vědci však teď přišli s novým preparátem, který je prý odpovědí na řešení tohoto problému. Povzbuzuje v mozku chuť na veškeré milostné aktivity a přezdívají mu tak mentální viagra. Navíc je to peptid získatelný z kakaa.

Zvláště muži moc dobře pamatují na to, jak v pubertě a raném mládí nemysleli téměř na nic jiného než sex a dokázali onanovat třikrát denně. Právě v tomto období života je mozek zaplaven hormonem kisspeptinem, který vyvolává pocity sexuální nadrženosti, zamilovanosti a vzrušení. U mladých lidí je původcem oné neuhasitelné touhy po zamilovanosti a sexu.

Ale u starších osob, kterým byl kisspeptin podán injekčně, došlo k silné aktivaci centra libida v mozku a zmíněné osoby ihned reagovaly větší touhou po sexu a intimních něžnostech.

Podle profesora Waljita Dhilla z Imperial College London však kisspeptin nepůsobí jen na perverzní stránku nadrženosti, ale působí také na romantické pocity a zvyšuje chuť na romantické něžnosti a láskyplné milování.

„Náš výzkum dokazuje, že kisspeptin zvyšuje sexuální a romantickou aktivitu v mozku a omezuje negativní náladu… mohl by tak léčit psychosexuální poruchy a deprese, což jsou velké a časté zdravotní problémy, které se vyskytují zároveň,“ uvedl doktor Alexander Comninos z Imperial College London.

Kisspeptin znají endokrinologové dlouho. Ale netušili mnoho let, jakou funkci v lidském organismu přesně spouští. Začne se vytvářet na počátku puberty a vlastně ji spouští, neboť vyvolává zrání pohlavních orgánů a sekreci pohlavních hormonů. Stimuluje pak centra sexuality a lásky v mozku. Kóduje se v těle podle genu KISS-1, jehož aktivita je maximální v době puberty a s věkem naopak klesá.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související