Ženáči z Kentucky dostanou Viagru jedině se souhlasem manželky

Velikost textu: AAA

1. 3. 2017

Ženatým mužům z Kentucky by mohl ztížit cestu k Viagře nový zákon, který by výrazně podpořil černý trh s těmito léky a vedl k obcházení lékařů při snaze získat pilulku podporující erekci. Podle zmíněného návrhu zákona by totiž Viagru mohl lékař ženatým mužům předepsat jen s podepsaným souhlasem manželky.

V Kentucky nechtějí nutit páry k manželské věrnosti policejním dozorem státu a ženatým mužům bránit k používání Viagry při sexu s milenkami. To jen demokratická poslankyně Mary Lou Marzianová nesouhlasí s jiným zákonem.

„Muž by musel přísahat na Bibli, že použije tento lék na předpis určený k léčbě poruch erekce jedině, když bude mít sex s manželkou,“ potvrdila médiím Marzianová, předkladatelka zákonné úpravy.

Její návrh je formou reakce na nový zákon, který nedávno podepsal kentucký guvernér Matt Bevin a který nutí ženy vyhledat čtyřiadvacet hodin před potratem lékaře a podstoupit u něj „potupný“ výslech. To je něco, co znají ženy z dob komunismu v Československu.

„Mým cílem je zobrazit, jak trapné a do soukromí lidí a jejich zdravotních rozhodnutí zasahující jsou snahy zvolených zástupců,“ přiznala Marzianová.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související