Erekce nastupuje už dvanáct minut po požití viagry

Velikost textu: AAA

23. 3. 2017

Léků na poruchu erekce je na trhu celá řada. Originální Viagru můžou klienti dostat už také jako generickou variantu a navíc mnoho let konkurují modré pilulce Cialis a Levitra. Ale účinná látka sildenafil obsažená ve Viagře je zkoumána a prozkoumána nejlépe. Nejnovější testovací studie tvrdí, že nástup účinků začíná už dvanáct minut po požití a trvá ještě dvanáct hodin poté.

Kdokoli si přečte příbalový leták, dozví se, že výrobce doporučuje požít tabletu půl hodiny až hodinu před plánovanou souloží. A to jednoduše proto, že právě po hodině se dostavuje maximální účinek. Nicméně britští urologové zjistili, že první ztopoření se projevuje u některých pacientů už dvanáct minut po požití.

Právě v té chvíli se do krve dostává nejvíce sildenafilu, který působí na produkci cGMP nukleotidu, který uvolňuje cévy, rozšiřuje je a působí pronikání krve do topořivých těles penisu.

Patnáct minut nato, sedmadvacet minut po požití, se dostavuje erekce u většiny uživatelů. Sildenafil se připojuje na enzym PDE5 a brání mu v odbourávání nukleotidu, jeho koncentrace tak v cévách pyje roste a erekce je tvrdší a tvrdší.

Za dalších třicet minut, sedmapadesát minut po požití, nastává maximum účinku. Trvá minimálně třiatřicet minut, ale u většiny pacientů hodinu.

Poté se začne sildenafil odbourávat. Každé čtyři hodiny klesne jeho koncentrace o padesát procent. Po osmi je ho tedy o pětasedmdesát procent méně a po dvanácti hodinách o třiaosmdesát procent. Mnozí muži ale ještě dvanáct hodin po požití dosáhnou erekce v průměru na šestnáct minut.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související