Urologové rozlišují čtyři základní typy tvaru penisu

Velikost textu: AAA

10. 5. 2017

Newyorský urolog doktor David Shusteran se zabývá celou svou kariéru výzkumem velikosti a tvaru mužského penisu. V několika svých studiích psal o variabilitě pyje podle mnohaletého bádání. Dle jeho zjištění existují na světě čtyři základní typy mužského údu. V jejich rámci existují různé velikostní poměry délky a šířky, takže téměř neexistují dva jedinci, kteří by měli penis shodný.

Pánové mají buďto penis houbovitý, kónický, lukovitý nebo zakřivený.

První typ má výrazný žalud, který připomíná někdy doslova hlavičku hřibu. Je však vždy o dost mohutnější a širší než kořen a tělo penisu. Takový pyj má pětina všech mužů.

Muži s kónickým pyjem mají velmi široký kořen a směrem k žaludu se jim penis zužuje, případně mají jen velmi malý žalud na široké základně.

Třetím typem penisu je lukovitý, který má asi deset až dvacet procent mužů a který se od kořene směrem k žaludu výrazně zakřivuje, takže pyj sice vychází z těla rovnoběžně se zemí, ale žalud míří šikmo až kolmo k nebi.

Posledním typem penisu je ten zakřivený. Pokud směřuje zakřivení nahoru, dolů či do strany v rozmezí do třiceti procent, pak je to v normě. U silněji zakřivených údů je potřeba vyšetření, aby se vyloučila Peyronieova choroba, kdy se penis křiví kvůli zjizvení v topořivých tělesech. Neléčené onemocnění může vést až k impotenci a bolestivosti při erekci.

„Šířka penisu je ovlivněna geneticky a vývojově. Velikost penisu je ve většině ovlivněna už v děloze. Plod se vyvíjí, a když je vystaven velké dávce testosteronu, budete mít větší penis,“ tvrdí doktor Shusterman.

Poté velikost penisu ovlivňuje také puberta. Opět míra testosteronu v těle dospívajícího chlapce ovlivňuje velikost. Ale jak bylo už řečeno, základ je určen už v děloze, puberta může ovlivnit jen určité rozmezí jeho velikosti.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související