V pondělí se prodává nejméně kondomů

Velikost textu: AAA

17. 5. 2017

Pondělí je nejméně oblíbeným dnem týdne. Není divu. Většina lidí planety se musí ráno toho dne po sladkém víkendu opět probudit brzy ráno a zamířit do zaměstnání. Únava, stres a nepříjemná nálada se pak podepíšou na libidu. Pondělí je dnem, kdy se nejméně souloží. A nejméně prodávají kondomy.

Pokud by se někdo prodejem kondomů skutečně živil, pak by jeho obchod měl mít v pondělí nejspíš zavřeno. Vyplývá to z průzkumu společnosti Instacart, podle níž se v pondělí prodává kondomů nejméně, naopak nejvíce jich lidé zakoupí od pátečního odpoledne do neděle.

„V pátek a sobotu prodeje kondomů vrcholí, nejvíce kondomů se prodá v sobotu, po pátečním seznámení zřejmě na sexem naplněný víkend,“ svěřili autoři výzkumu v rozhovoru pro magazín Quartz.

Kondomy nejvíce používají lidé, kteří nemají stálý vztah a nechtějí se ohrožovat na zdraví při náhodném sexu. Ten se nejvíce provozuje právě o víkendu, kdy lidé míří shánět někoho na sex do barů a nočních podniků.

Na druhou stranu lidé nejvíce nakupují o víkendu obecně. Takže prodeje kondomů jsou na maximu právě v tyto dny také proto, že lidé, kteří je používají, je jednoduše nakoupí spolu s dalšími kosmetickými, hygienickými či jinými potřebami.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související