Evropa bude bojovat s epidemií pohlavních chorob

Velikost textu: AAA

17. 7. 2017

Další nepříznivé statistiky potvrzují, že promiskuita spojená s odmítáním kondomů vede k epidemii pohlavních chorob v Evropě. Starý svět bude do konce druhé dekády nového milénia čelit největší epidemii pohlavních chorob od konce světové války. Extrémně vzrůstá počet nakažených syfilidou a ještě nepříznivější je šíření neléčitelných kmenů kapavky.

Za poslední tři roky počet nakažených kapavkou vzrostl třikrát. Pokud trend bude pokračovat – a nic nenasvědčuje tomu, že by se mělo něco změnit – pak do tří let bude Evropa plná kapavkářů a syfilitiků.

„Prevence je vždy lepší než léčba,“ zdůrazňuje profesor John Middleton z britské Faculty of Public Health s tím, že zrovna nová britská vláda hodlá škrtat výdaje na prevenci pohlavně přenosných chorob.

Prevence je to, co v posledních letech selhává nejvíce. Jednak vlády Evropy a Evropská unie vynakládají málo na osvětu, za druhé lidé stále více odmítají kondomy, protože spoléhají na moderní medicínu. Jenže ani ta si neví rady s rezistencí bakterií vůči antibiotikům. A s masovým užíváním antibiotik rezistence jenom vzrůstá. Nemluvě o tom, že léčba pohlavních chorob je mnohonásobně dražší než předcházení nákaze.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související