Muži středního věku hromadně propadají cyklistice

Velikost textu: AAA

6. 9. 2017

Mezi muži středního věku je cyklistů podstatně více než v kterékoli jiné věkové skupině. Vědci se dlouho domnívali, že tato forma pohybu je pro ně lákavá jako způsob, jak si udržet pěknou a zdravou postavu. Nový výzkum z Británie ale naznačuje něco jiného. Muži středního věku na sedle trápí své nohy především kvůli své psychice.

„Náš nový výzkum zjistil, že muži středního věku nejezdí na kole, aby primárně vzkřísili své mládí nebo dokázali, že stále můžou porazit jeden druhého. Místo toho jsou jejich motivy mnohem složitější a souvisejí s touhou po dobrém mentálním zdraví a také po tom fyzickém, navíc je lákají moderní technologie,“ tvrdí autoři ze společnosti British Cycling.

Z výzkumu rovněž vyplývá, že nejoblíbenější formou sportu je dnes zelená cyklistika, kdy muži zdolávají prudké kopce v přírodě a zatímco trápí své tělo a dokazují si dobrou kondici, kochají se přírodou.

„Zelená cyklistika je příležitost, jak se zbavit všech starostí a problémů svého života, který nechají doma,“ dodávají autoři z British Cycling.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související