Sex ve třech: Jen se o něm mluví, ale skutek utek!

Velikost textu: AAA

11. 10. 2017

Dnešní mladší dospělí dokážou o sexu hovořit otevřeněji než jejich rodiče. Ale zdá se, že tabuizace má na sexuální aktivitu pozitivní vliv. A naopak odtabuizování sexu a některých praktik vedou k sexuální pasivitě. Vyplývá to z kanadského výzkumu u mladých dospělých. Ačkoli většina dokáže otevřeně hovořit o sexu ve třech a definovat, jak by se jí takový sex líbil, aktivně se do těchto praktik pouští menší část populace, než bylo běžné v generacích jejích rodičů.

Jen třináct procent dnešních mladých dospělých má zkušenost se sexem ve třech. Muži po něm touží mnohem častěji než ženy, ale ty jsou zase otevřenější všem možným kombinacím, zatímco muži dvakrát častěji chtějí na sex ve třech dvě partnerky.

Přitom muži se nejvíce bojí sexu ve třech s mužem a ženou, aby nebyli obviňováni z bisexuality či homosexuality. Ženy se nejvíce bojí obvinění z přílišné morální uvolněnosti a nadměrného experimentování.

„Máme mnohem větší přístup k pornu než generace před námi, takže vídáme mnohem více pohlavních styků a různých praktik, což zvyšuje zájem o ně. Ale nezvyšuje to sexuální aktivitu,“ tvrdí autorky výzkumu doktorky Ashley Thompsonová a Sandra Byersová z Nového Brunswicku.

Většina mladých chce zažít sex ve třech s někým, koho už dobře znají. Muži jsou otevřeni o něco víc sexu ve třech s naprosto neznámými partnerkami.

Podle autorek výsledky dost kopírují společenské stereotypy. Muži se víc bojí nařčení z homosexuality, protože být gay je stále něco podivného, zatímco sex mezi dvěma ženami je přijímán pozitivněji. A muži se také nebojí více projevovat své tužby, zatímco ženy se bojí, že si tím pokazí pověst a budou považovány za příliš sexuálně liberální.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související