Slavná návrhářka obhajuje sexuální harašení hollywoodského producenta: Ty herečky si o to říkaly!

Velikost textu: AAA

11. 10. 2017

Zatímco Meryl Streep a George Clooney patří k těm slavným tvářím, které chování producenta Harveyho Weinsteina ostře odsoudily, návrhářka Donna Karan se postavila na jeho stranu. Hollywoodský filmař čelí obvinění, že třicet let zneužíval své postavení a nutil k sexu herečky výměnou za role. Americká oděvní designérka se ho zastala s tím, že si o to dotyčné dámy říkaly vyzývavým oblečením. Asi myslela to z vlastní dílny.

„Myslím, že se musíme podívat samy na sebe. Samozřejmě zacházení se ženami na celém světě je něco, co musí být vždy popisováno. A je jasné, že na Haiti, kde pracuji, v Africe, v rozvojových zemích, tam mají ženy těžké postavení. Vidět něco takového v naší zemi je velmi složité, ale také chci říct, jak se samy vystavujeme? Jak se prezentujeme samy jako ženy? O co žádáme? Neříkáme si o to tím, jak prezentujeme všechnu tu smyslnost a všechnu tu sexualitu? A co předhazujeme našim dětem dnes s ohledem na to, jak se tančí, jak se vystupuje a co se nosí? Kolik kůže by měly ženy odhalovat? Díváte se dnes na vše na celém světě, jak se ženy oblékají a o co si říkají jen tím, jak se samy prezentují. O co si říkají? O problém,“ uvedla Karan v interview pro deník The Mail.

Podle ní jsou Weinstein a jeho manželka Georgina Chapman „úžasní lidé“.

„Donno Karan, jste UBOHÁ. Napomáhání a podporování toho je morální zločin. Jste lůza v nóbl šatech,“ odsoudila návrhářku herečka Rose McGowan, již prý Weinstein kvůli rolím sexuálně vydíral.

„Ty neohrožené ženy, které se ozvaly, aby to zneužívání odhalily, jsou naše hrdinky. Jedna věc musí být ale řečena jasně. Ne všichni jsme o tom věděli… To chování je neomluvitelné, ale zneužívání moci je tak běžné. Každý odvážný hlas, který se ozve, bude vyslyšen a citován našimi médii, zcela jistě změní tuhle hru,“ prohlásila Meryl Streep v reakci na skandál při interview s deníkem Huffington Post.

George Clooney označil Weinsteinovo chování jako neobhajitelné a odsouzení hodné.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související