Masturbující ženy s pohlednou tváří se cítí v posteli nejsebevědoměji

Velikost textu: AAA

26. 10. 2017

Zajímavé objevy o ženském sebevědomí při sexu publikovali vědci z belgické Lovaně. Zjistili totiž, že na sebevědomí ženy v posteli nemá vliv ani tolik postava jako obličej. Ačkoli obezita sebevědomí snižuje, více než štíhlá postava ho může zlepšit pocit, že má žena krásné oči, rty a uši. Výrazně sebevědomí ale posiluje také fakt, že žena často masturbuje.

Ženy jsou sexuálně se sebou nejspokojenější, pokud se jim samotným líbí jejich oči, rty a uši. Když jim přijdou sexy, vnímají se jako atraktivní, sexuálně velmi cenné a mají dobré sebevědomí při sexu s partnerem. Tyto vlastnosti přitom předčí kvalitu postavy, tedy jestli je žena štíhlá, plnoštíhlá či velmi kyprých tvarů.

Celkově mezi hodnotou BMI a sexuálním sebevědomím ženy existuje vztah slabší, ale platí, že čím vyšší hodnota BMI, sebevědomí je o to nižší.

Nezáleží tolik na výšce postavy, ale nejsebevědomější byly v posteli ty ženy, které své tělo hodnotily slovy „čisté, hebké a výrazné“.

Lépe vnímaly své vlastní tělo také ženy, které často a pravidelně masturbovaly.

„Na vnímání sexuálního sebevědomí u ženy nemají vliv věk, štěstí ve vztahu a sexuální uspokojení partnera,“ tvrdí psychologové z Katolické univerzity v Lovani.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související