Kevin Spacey čelí dalšímu obvinění. Zneužitých mužů přibývá

Velikost textu: AAA

3. 11. 2017

Britský herec a režisér Kevin Spacey nebude mít klidný konec roku. Hvězda seriálu Dům z karet totiž čelí podobnému skandálu jako producent Harvey Weinstein. Jen ho neobviňují z pohlavního zneužívání ženy, ale jsou to muži. Začal s tím Anthony Rapp a v odpovědi na jeho námitku Spacey poprvé otevřeně přiznal, že je gay.

Teď přišel s nařčením dokumentarista Tony Montana. Spacey ho prý osahával v hospodě Coronet Pub v Los Angeles v roce 2003. „Šel jsem si objednat pití a Kevin přišel blízko ke mně a obtočil kolem mě ruku. Pořád mi říkal, abych šel s ním, abychom spolu odešli z baru. Strčil mi ruku mezi nohy velmi silně a chytil mě za celý obsah mého spodního prádla. Stáhl jsem svou ruku mezi nohy a obrátil mu silou palec tak, aby on oddělal svou ruku. Zaplatil jsem si drink a odešel pryč od něj,“ svěřil Montana magazínu RadarOnline.

Spaceymu to prý nestačilo. Pronásledoval dokumentaristu na toaletu, kde málem ale dostal do zubů. Montana ho přitlačil na zeď a vyzval Spaceyho kamarády, aby opilého herce odvedli.

„Nikdy jsem o tom nemluvil s nikým krom mého psychologa. Léčil jsem se u něj s posttraumatickou stresovou poruchou šest měsíců. Naprosto to oslabilo mé mužství. Kdykoli jsem šel do baru, vždy jsem se nejprve rozhlížel, jestli tam náhodou není a seděl vždy zády ke zdi,“ dodal Montana.

Dalším z těch, kdo Spaceyho obvinili ze sexuálního obtěžování, je barman Daniel Beal. Jemu prý britská hvězda ukázala své genitálie a řekla: „Mám ho velkého, že?“ Dojít k tomu mělo v Goodwood Park Hotelu v Anglii v roce 2010. Tehdy bylo Bealovi teprve devatenáct.

„Kdykoli jsem mu podával nápoj, dotkl se mé ruky dost divně. Pil víc a víc, vypil celou láhev Jacka Danielse… Pak za mnou přišel o pauze ven… Než jsem stihl udělat cokoli, vytáhl svůj penis ven. Řekl jsem, co to ku*va děláte? A on jen odpověděl, mám ho velkého, že? Natáhl se ke mně a snažil se přitáhnout mou ruku k němu. Odešel jsem ihned dovnitř,“ svěřil Beal deníku The Sun.

Mexický herec Robert Cavazos navštívil bar divadla Old Vic v Londýně, v němž byl Spacey uměleckým šéfem v letech 2004 až 2015. „Osobně jsem měl několik nechutných zážitků se Spaceym, které byly rozhodně na hranici sexuálního obtěžování… Je nás mnoho, kdo máme nějaký příběh s Kevinem Spaceym… Už ani nevím, kolik lidí mi vyprávělo stejný příběh. Spacey je pozval, aby s ním probrali svou kariéru. Když přišli do divadla, připravil piknik s šampaňským přímo na jevišti a vše nádherně nasvítil. Každý příběh se trochu lišil podle toho, kam až piknik zašel, ale technika byla vždy stejná. Častěji to bylo v baru v divadle, kde osahával kohokoli, kdo ho zaujal. Tak se mě dotkl podruhé. Nikdy jsem ho nenechal, ale vím, že někteří lidé se báli ho odstrčit,“ uvedl Cavazos na svém profilu na Facebooku.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související