Vyhýbá se partner sexu? Možná za to může jeho nespokojenost z velikostí a tvarem penisu

Velikost textu: AAA

15. 11. 2017

Posedlost penisem u mužů souvisí s kulturním a možná i evolučním konceptem mužství. Pánové prostě velikost pyje považují za projev své mužnosti. Proto se také srovnávají v šatnách a veřejných sprchách. Jenže ačkoli velikost jejich penisu nesouvisí nijak s mužností – a ani fyzickou zdatností – muži trpí úzkostmi, pokud si připadají podprůměrní. A negativně to ovlivňuje také jejich sexuální život.

Autoři jednoho výzkumu, v němž sledovali čtyři tisícovky mužů, tvrdí, že sedmadvacet procent mužů je nespokojeno se svým pyjem v klidovém stavu, devatenáct procent se vzhledem v erekci a čtrnáct procent není spokojeno ani s jedním stavem. Nicméně mezi muži spokojenými se svým pohlavním údem souloží alespoň jednou týdně celá polovina případů, zatímco mezi muži nespokojenými jen devětatřicet procent.

Úzkost vyvolaná nespokojeností se svým penisem tedy negativně ovlivňuje frekvenci pohlavních styků u muže. Jedinci, kteří se cítí být podprůměrní, přiznávají, že se často sexu raději vyhnou.

V dalším výzkumu nazvaném Jockocracy: Queering Masculinity and Sport autoři pozorovali, jak souvisí velikost penisu s výkonem na hřišti a jak se atleti v šatnách srovnávají. Autoři tvrdí, že všichni sportovci přiznali, že se někdy srovnávali se spoluhráči pohledem na jejich penisy, ačkoli nebyli homosexuální. Okukování pyje u kolegů tedy nemělo sexuální povahu, ale sloužilo čistě ke srovnávání. A přestože velikost pyje nesouvisela s výkonem při sportu, muži s větším přirozením byli sebevědomější i jako sportovci.

„Velikost penisu je silně idolizována jako symbol mužnosti už po tisíciletí,“ vysvětlují autoři na stránkách odborného časopisu Archives of Sexual Behavior.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související