Řada mužů zažívá po orgasmu stav podobný chřipce. Doslova na umření!

Velikost textu: AAA

5. 12. 2017

Na světě je řada mužů, která po orgasmu a ejakulaci zažívá velmi nepříjemný stav, který se rovná nejtěžší chřipce. Doslova během několika vteřin se jim ucpe nos, rozbolí je klouby a jsou bez síly, jako by onemocněli těžkou formou chřipky. Syndrom byl popsán teprve nedávno a lékařsky dobře zdokumentovaných případů jsou na světě zatím desítky.

Nicméně onemocnění postorgasmickým syndromem choroby (POIS) je evidováno jako reálné a podle všeho jím trpí mnohem více mužů, než se dosud soudilo. Jenže o tom, že se po sexu cítí pod psa a nemocní, mluví muži u lékaře jen výjimečně. Proto se o něm dosud moc nevědělo.

Poprvé oficiálně byl lékařskými vědci popsán v roce 2002. „POIS je vzácné onemocnění, které je nedostatečně diagnostikováno a zaznamenáno. Další studie jsou nezbytné k pospání míry výskytu v populaci, patofyziologie a léčby nepříjemných stavů,“ citují vědci z Tulane University v New Orleans, kteří se výzkumem syndromu zabývají.

Muži, kteří syndromem trpí, popisují extrémní malátnost a slabost, horečku a pocení, změnu nálady, podrážděnost, problémy se soustředěním, ucpaný nos a svědící oči. Dochází k tomu vteřiny, minuty nebo hodiny po ejakulaci. A může to trvat dva až sedm dní jako chřipka. Symptomy jsou sice už popsány, příčina ale nikoli.

Nejpravděpodobněji se jeví alergie na vlastní sperma, které se dostane do kontaktu s jinými tkáněmi.

Jiná teorie hovoří o tom, že tito muži mají poruchu vnitřních opiátových receptorů, na které se vážou endorfiny vyloučené orgasmem.

Alergickou formu lze prý léčit zvýšením frekvence ejakulace neboli takzvanou hyposenzitizací. Čím více je muž vystaven účinkům spermatu, tím méně je na něj alergický. Bohužel trpící muži se většinou vyhýbají sexu a také onanii, protože symptomy jsou pro ně příliš traumatizující.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související