Každý pátý zaměstnanec si na večírku užije sex s kolegou a povětšinou si odnese pohlavní chorobu

Velikost textu: AAA

6. 12. 2017

Firemní vánoční večírky jsou akcí, která má sbližovat a stmelovat tým na pracovišti. K uvolnění socializace se nezřídka používá alkohol, který ale uvolňuje také mravy a podporuje promiskuitní chování. Mnoho zaměstnaných si tak z vánočního večírku odnáší dárek v podobě sexuální zkušenosti s kolegou či kolegyní. Podle britských zdravotníků se až desetina z nich ale musí smířit s darem danajským.

Po vánočněvečírkovém sexu řeší totiž pohlavní nákazu. Tedy platí to minimálně ve Spojeném království, kde o této statistice informoval web Patient.info.

Z ní vyplývá, že asi každý pátý – tedy dvacet procent – zaměstnanec se na právě na firemní oslavě svátků konce roku spustí sexuálně s někým z kolegů. A deset procent z těchto dvaceti procent se pak musí léčit s pohlavní nákazou. Nezřídka si pak stěžuje u nadřízeného.

Problém nastává, když choroba probíhá asymptomaticky. Tedy nakažený neví, že ji má, protože se neprojevuje běžnými příznaky. A to se týká především chlamydií a kapavky.

Z průzkumu Patient.info, do něhož se zapojily dva tisíce britských zaměstnanců, vyplývá, že třináct procent nakažených pak řeší infekci s vedením, svým manažerem, kolegou či personálním oddělením.

Neléčená kapavka a chlamydie můžou vyústit v neplodnost mužů i žen. Přitom chlamydie jsou nepodceňovanější pohlavní infekcí.

„Pohlavní choroby jsou ve Spojeném království velmi rozšířené, každý rok lékaři diagnostikují čtyři sta tisíc nových případů. Je důležité, aby lidé dbali na prevenci a omezili rizika přenosu, zvláště pak v čase vánočních večírků,“ uvedla k průzkumu doktorka Sarah Jarvisová, šéfka klinických odborníků společnosti Patient.info.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související