Salma Hayek: Neměla jsem dovolit Weinsteinovi, aby mě orálně uspokojoval

Velikost textu: AAA

19. 12. 2017

Další slavnou ženou, která se rozhodla nemlčet o údajném brutálním chování producenta Harveyho Weinsteina, je herečka Salma Hayek. Mexická kráska teď přišla s obviněním, že ji filmový producent, s nímž mnohokrát točila, obtěžoval opakovaně v průběhu několika let. Na počátku kariéry prý využíval jejího nízkého sebevědomí a několikrát ji nutil třeba ke společnému sprchování či orálnímu uspokojení.

Jednapadesátiletá Salma tvrdí, že řadu rolí vyměnila za to, že nechala Weisteina, aby ji orálně uspokojil či masíroval.

„Měla jsem vždy pocit, že nikoho moje bolest nebude zajímat, možná že to bylo vyvoláno tím, jak často mi bylo řečeno, zvláště Harveym, že jsem nikdo. Byla jsem tak nadšená, že jsem s ním a jeho společností mohla pracovat. Ve své naivitě jsem věřila, že se mi tím plní sny. On učinil mých posledních čtrnáct let života cennými. Využil mě, nicku. A řekl mi, máš tu roli. Tehdy jsem jen málo tušila, že bych měla říct ne. Ne otevírání jeho dveří pozdě v noci, hotel za hotelem, místo za místem, kde se objevoval neočekávaně, včetně jednoho místa, kde jsem točila film, na němž se vůbec nepodílel. Měla jsem říct ne sprchování se s ním. Nedovolit mu sledovat mě při sprchování. Nedovolit mu masírovat mě. Nedolovit jeho nahému kamarádovi, aby mě masíroval. Nedovolit mu poskytovat mi orální uspokojení. Nedovolit sobě se svlékat s jinou ženou. Měla jsem říct ne, ne, ne, ne, ne,“ napsala Hayek ve velmi otevřené výpovědi deníku New York Times.

Salma není první z hereček, která obvinila Weinsteina ze zneužívání svého postavení k sexuální predaci, ale je první z těch, které používají tak přímo vyjadřující slovník k popisu toho, co s ním provozovala výměnou za role.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související