Bláznění kolem sexuálního obtěžování. Už i Jamese Franka vymazali z obálky slavného magazínu

Velikost textu: AAA

29. 1. 2018

Digitální úpravy fotek slavných fanoušky mnohdy přivádějí k záchvatům smíchu. Zvláště tehdy, když se grafici dopustí optické nesmyslnosti. Tak kupříkladu nové obálky v edici Vanity Fair Holllywood vzbudily rozruch kvůli podivným úpravám Reese Witherspoon. Ale stejně tak děsí pokrytecké bláznění redakce kvůli hnutí MeToo, která na poslední chvíli digitálně vymazala z fotek herce Jamese Franka.

Ten se totiž stal dalším terčem obvinění z nevhodného chování namířeného vůči ženám. Vanity Fair, třebaže v její redakci zřejmě sedí daleko větší zvrhlíci, však nemůže riskovat snížení prodeje svých časopisů a kvůli tomu Jamese raději smazala.

Snímky pro Vanity Fair vyrobila věhlasná fotografka Annie Leibovitz už na podzim. Autorka fotek ale nezodpovídá za konečnou podobu obálky a tedy i digitální úpravy. A lidé z jejího okruhu tvrdí, že pracovala v listopadu také s Jamesem Frankem.

„Rozhodli jsme se nezahrnout Jamese Franka na hollywoodskou obálku poté, co jsme se dozvěděli o obviněních z nevhodného chování proti němu,“ potvrdil mluvčí magazínu Vanity Fair.

Presumpce neviny v USA dávno neplatí. Stačí člověka obvinit, vinu dokazovat netřeba. Morální pokrytci odsoudí a potrestají dotyčného během pár hodin.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související