Belgičan projel za dva měsíce osm zemí EU, díky Tinderu neplatil ani korunu za ubytování

Velikost textu: AAA

9. 2. 2018

Když před patnácti roky začal fungovat projekt CouchSurfing, mnozí provozovatelé ubytoven se začali obávat o své zisky. Lidé si totiž v rámci této sociální sítě půjčují pohovky v bytě k přespání zdarma. Pětadvacetiletý Belgičan Anthony Botta to ale vylepšil a vytvořil nový způsob cestování s ubytováním zdarma – Tindersurfing. Na seznamce Tinder si v každém městě Evropy, kam mířil, domluvil ubytování u nějaké „krásky“. A dva měsíce jezdil osmi zeměmi EU zdarma.

Tedy, za dopravné musel platit. A zřejmě utratil také něco za drinky a večeře, ale ubytování díky Tinderu měl zadarmo. Není pochyb o tom, že přespání u ctitelky má i jiné výhody. Ale o tom už slušní pánové raději pomlčí, všem je to stejně jasné.

Botta projel Belgii, Nizozemsko, Německo, Rakousko, Maďarsko, Slovensko, Česko a Polsko a všude našel ženu, která byla ochotná mu pro jeho velkého „ducha“ poskytnout ubytování zdarma. Celkem takto využil jednadvacet uživatelek Tinderu, s nimiž nalezl shodu ve vzájemných sympatiích.

Anthony tímto dobrodružstvím zakončil studia na univerzitě před nástupem do trvalého zaměstnání.

„Chtěl jsem podniknout obrovskou cestu. Měl jsem několik nápadů, jet na Ibizu, stopovat po Evropě apod., ale jakmile mě napadl Tindersurfing, věděl jsem, že by to mohl být úžasný způsob skloubení cestování a zábavy,“ svěřil Anthony deníku The Independent, aniž specifikoval formu zábavy. Nicméně Tinderu se ne zcela neprávem přezdívá seznamka pro sex na jednu noc.

„Šetření peněz hrálo jistou roli, ale řekl bych, že jsem chtěl hlavně poznávat nové lidi, nové kultury a objevovat nová místa, kde jsem nikdy nebyl. Rád opouštím svou komfortní zónu a Tindersurfing mě z ní totálně dostal,“ dodal Botta.

Jakmile sbalil někoho v jedné z destinací své cesty, ihned změnil na Tinderu lokaci a prošel profily žen v příští zastávce, aby si s předstihem domluvil „rande“ s přespáním.

„Nejsem moc vybíravý, protože nakonec jsem chtěl místo na přespání,“ uvedl Botta s tím, že ve dvou městech měl dost horké chvilky, protože musel zkusit doslova úplně všechny profily, aby nějakou dívku či ženu získal pro svůj projekt.

„Dokázal jsem ale nakonec najít ubytování všude kromě Vídně, takže jsem tam nezůstával a jel rovnou do Bratislavy, která je jen hodinu cesty od ní,“ dodal Tindersurfař.

Aby netrávil na Tinderu hodiny denně, rozhodl se pro přímou akci. Každé vyvolené napsal: „Jsi moje první shoda v tomto městě.“ A pak jí rovnou poslal video ze svého kanálu na YouTube, v němž vysvětluje svůj cíl. Na konci videa se objevuje otázka: „Chceš být mou hostitelkou?“

„Nejčastější odpovědí bylo, páni, to je úžasné. Ale nic pro mě. Přeju ti hodně štěstí na cestách,“ přiznal Botta.

„Ale samozřejmě chlap, co cestuje s Tinderem, nebude milý každému, takže ano, byly tu i negativní komentáře, urážky, některé ženy mě zablokovaly apod. A také tu byly ženy, které řekly ano dřív, než jsem jim to vysvětlil,“ dodal Botta.

U jediné z vyvolených zůstal více než den. Dokonce pět dní. Byla totiž jeho typ. A tak si užívali pět dní, ehm, společné zábavy. „Po dvou měsících na cestách jsem skončil v malém špinavém bytě v Polsku. Tak malém, že i nádobí se mylo ve sprše. Když mluvíme o té sprše, voda tam neodtékala, bránil jí v tom velký klk vlasů. Nechutné. Navíc kouřila, což nemám rád,“ zavzpomínal Botta.

Luxus naopak zažil – jak jinak – v západním Německu. „V Mnichově jsem byl u dámy, která měla vlastní rezidenci. Ten dům byl šílený. Byl tam bazén, sauna, vířivka, dokonce měla vlastní posilovnu. Žila v ulici, v níž bydlela spousta slavných hráčů Bayern Mnichov. Hned poté byl nejlepším místem Kolín (nad Rýnem), moje hostitelka byla úžasná. Chytrá, milá, inteligentní. Na vteřinu mě napadlo, že skončím s výletem a zůstanu u ní celé léto. Ale byla to teprve třetí zastávka a já si slíbil, že cestu dokončím. Ale pořád jsme v kontaktu,“ chlubil se Botta.

Na konci rozhovoru pro deník The Independent kápl božskou a přiznal, že Tinder je především seznamka kvůli sexu. „Nakonec je to jako jiné obyčejné rande z Tinderu, někdy spolu skončíte v posteli, někdy ne. Když to necvakne, pokud se nestane to kouzlo, tak se klidně vyspím na gauči,“ zakončil Botta s tím, že příští cestu tohoto rázu podnikne po USA či Novém Zélandu.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související