Pozor na mrkající emotikon! Při seznamování odradí nejvíce protějšků

Velikost textu: AAA

14. 2. 2018

Seznamování online prostřednictvím aplikací či jiných platforem se stalo hlavním způsobem nacházení protějšku. Textová komunikace pomocí počítačů a chytrých telefonů je ale dost omezená, protože nás připravuje o spousty nonverbálních signálů. Chápat lépe emoční podtext psaných vět mají pomoci emotikony, jenže ne všechny jsou při seznamování stejně cenné. Podle nového výzkumu totiž třeba ten s mrkajícím očičkem naštve nejvíce lidí a stojí nejčastěji za ukončením komunikace se zajímavým objevem.

Vyplývá to z průzkumu společnosti Insurance2go. Užívání mrkajícího emotikonu může být velkou chybou, protože od dalšího flirtování či schůzky odradí celých devětadvacet procent uživatelů online seznamek.

Nezadaní lidé by také měli počkat s používáním emotikonu, který jako pusinku posílá srdíčko. Rozhodně by na neznámý objev neměli působit ani tvářičkou se srdíčky místo očí. Tyto dva emotikony odradí devatenáct respektive sedmnáct procent uživatelů.

Paradoxně zmíněné tři emotikony lidé používají při flirtování a seznamování nejčastěji. Bohužel pro ně.

Mezi neoblíbené emotikony dále patří vypláznutý jazyk, hovínko, vypláznutý jazyk s mrkajícím okem, otisk rtěnky, ublížený obličej, zatnuté bicepsy a kočka se srdíčky místo očí.

„Emotikony můžou být minovým polem, protože různí lidé je vnímají a chápou jinak. Jsou takové, které bychom měli užívat velmi šetrně, a jiné, které si necháme až na to, když se lépe poznáme a budeme mít fungující vztah… Kupříkladu lilek je velmi nemravný emotikon, který můžeme použít ve chvíli, kdy začal ve vztahu fungovat sex, stejně tak bychom se měli vyhnout použití stříkající vody,“ míní psycholožka Martina Mercerová v rozhovoru pro Woman Magazine.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související