Na prvním rande si promluvte i o svých EX. Je to důležitější, než si myslíte!

Velikost textu: AAA

9. 3. 2018

Řada lidí věří, že hovor o bývalém či bývalé rozhodně nepatří na první rande. Ale podle odborníků je opak pravdou. Zmínění předchozích partnerů a vztahů totiž může jasně odhalit, jak se člověk chová ve vztazích a co čeká od dalšího partnera. Navíc podle typu hovoru o ex lze také ihned poznat, jestli je dotyčný připraven na nový protějšek a má vyřešenou minulost.

Podle psychologa Jamese Preeceho se za bývalého považuje každá osoba, s níž jsme ve vztahu strávili minimálně šest měsíců. „Pokud dokážete o bývalém vztahu vtipkovat, je to jasný znak toho, že jste připraveni jít dál,“ uvedl v rozhovoru pro deník The Independent.

Pokud se hovor o bývalém či bývalé zvrhne v posedlé popisování toho, jaký dotyčný byl a jaký byl vztah s ním, pak je zřejmé, že se člověk z rozchodu ještě nevzpamatoval.

„Může to být užitečný nástroj, jak poznáte, jestli protějšek stojí o vážný vztah a je připravený na nový,“ tvrdí psycholožka Madeleine Masonová.

Příliš pozitivní i příliš negativní líčení bývalého je vždycky známou něčeho nezdravého. Buď je člověk příliš posedlý svým expartnerem, nebo má problémy sám se sebou. Ani jedno není pro randění a vztah ideální.

„Pokud vaše nové rande žárlí, že máte za sebou zdravé vztahy, je to varovný signál, který je dobré odhalit co nejdříve,“ dodává psycholožka Jo Hemmingsová s tím, že na prvním rande by člověk nikdy neměl protějšek děsit přehnaným zahlcováním informacemi jakéhokoli typu.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související