Nevěrníka pusťte k vodě. Špatná zkušenost vás posílí a máte větší šanci, že najdete toho pravého

Velikost textu: AAA

12. 3. 2018

Antropologové ze státu New York tvrdí, že nevěra muže nemusí být pro ženu z dlouhodobého hlediska negativním zážitkem. Ačkoli zjištění, že partner utíká za jinou ženou, je emočně bolestivé, podváděná žena v dlouhodobém hledisku vyhrává. Výzkumy naznačují, že jí pomůže zážitek odhalovat nekvalitní partnery a v příštím vztahu má větší úspěch. Zato žena, která jí partnera odloudila, se nejčastěji dočká stejného osudu.

Jakoby fungoval zákon karmy. Ale ve skutečnosti fungují jen mužovy pudy, takže partner, který podvádí jednu ženu, bude – ve většině případů – podvádět i tu druhou za kterou utíká.

Vyplývá to z výzkumu profesora Craiga Morrise z Binghamton University ve státě New York. Ten studoval účinky a výsledky rozchodu u 5 705 lidí z šestadevadesáti zemí světa.

„Žena, která přijde o svého partnera kvůli jiné ženě, prochází obdobím smutku a zrady, ale vychází z toho zážitku s vyšší vztahovou inteligencí, která jí umožní lépe rozpoznat znaky chování budoucích partnerů, které můžou odhalit nekvalitního partnera. Takže v dlouhodobém hledisku ta žena vítězí,“ tvrdí antropolog Morris.

Ačkoli zrada a rozchod bolí, po roce už bývá žena silnější a má větší sebevědomí při hledání dalšího partnera.

„Většina žen, která přišla o partnera kvůli jiné ženě, uvádí, že vše zlé je k něčemu dobré, protože má lepší inteligenci v hledání partnera. Co to znamená v jejich jazyce, že jsou lépe naladěny k rozpoznávání znaků nevěrnosti u budoucího muže, lépe odhadují, jak se ženy chovají vedle jejich budoucího partnera, mají větší sebevědomí a více si sebe váží, jsou nezávislejší obecně,“ uvádí dále profesor Morris.

A ženy, které odloudí muže jiné ženě? Velmi často zažijí to samé.

„Podle logiky i osobních zkušeností víme, že žena, která odloudí muže jiné ženě, nemá moc úspěšný vztah v dlouhodobém ohledu, protože zažívá to samé,“ tvrdí Morris.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související