Mileniálové vyměnili zásnubní prsteny za zásnubní piercingy (FOTO)

Velikost textu: AAA

14. 3. 2018

Mileniálové jsou velmi vynalézavá generace. Ostatně jako každá mladá generace z pohledu té, která už se považuje za střední a starší. K šíření trendů mezi mladými přispívají sociální sítě, které tato část populace zhusta využívá. A novou vlnou na sociálních sítích jsou zásnubní piercingy. Na Instagramu i Twitteru se objevují pod hashtagem #fingerpiercing.

Jsou náhradou zásnubního prstenu, který rodiče předchozích generací bolel především při placení. Ale nikoli při nasazování na ruku. Zásnubní piercing vyžaduje mnohem větší toleranci vůči bolesti fyzické, protože aplikace této dermální ozdoby není pro slabé povahy.

Je to forma piercingu, který sestává ze dvou částí. Neviditelná kovová plochá část se aplikuje do podkoží, na závit trčící z ní mimo kůži se pak přidělává šperk. Nejčastěji krystal usazený v kovové patce.

Na Instagramu se zásnubním piercingem chlubí 3,5 tisíce uživatelů. Vzhledem k miliardovým počtům obyvatel Země je to mizivé promile, mezi mileniály je to ale rostoucí trend. A přibývá také těch, kteří investují do šperku nemalé peníze a volí čistý diamantový krystal.

Dermální piercingy ale nejsou bez rizik a patří mezi ty, které se často zanítí a působí komplikace.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Související